10 фактів про ваші яєчники

0 комментариев

10 фактів про ваші яєчники

Можна було б навіть назвати статтю «10 фактів про ваші яйцеклітини», але вони знаходяться саме в яєчниках.

  • Кожна з вас народилася із певним запасом яйцеклітин. З 3-4 тижня внутрішньоутробного розвитку починається закладка статевих залоз. Вже 12 тижнів вагітності у плода жіночої статі з’являються ооцити (незрілі яйцеклітини).

До 22 тижнів вагітності їх стає близько 4,5-5 млн., після чого їх кількість зменшується і на момент народження їх вже близько 2 млн., до періоду статевого дозрівання (11-13 років) – 400 тисяч, а до періоду менопаузи – близько 1000.

Їх не можна наростити, пересадити, додати. Їх стільки, скільки є спочатку, і їх менше з кожним днем/місяцем/роком. Чому болять яєчники і як зрозуміти що це болять вони розповідають за цим посиланням https://intermobi.com.ua/chomu-bolyat-yayechniki-i-yakix-vipadkax-bil-ye-variantom-normi/.

  • З 400 тисяч фолікулів на момент статевого дозрівання лише близько 400 стануть домінантними і зможуть дати потомство — випустити зрілу яйцеклітину, здатну до запліднення, решта зазнає атрезії (запрограмованої загибелі).
  • З народження дівчинки її яєчники містять ряд незрілих, первинних фолікулів, які містять однаково незрілий первинний ооцит.

Що це означає? Що для того, щоб яйцеклітина змогла запліднитись, вона повинна пройти певні стадії зростання, «дозрівання» разом з фолікулом — місцем, де вона «мешкає».

Існує три стадії зростання та формування фолікула.

Перша стадія залежить від гормонів і триває близько 120 днів.

Друга триває 65 днів до стадії антрального фолікула.

Третя стадія відповідає фолікулярній фазі менструального циклу та триває в середньому 14 днів.

Коли ви прийшли на УЗД і побачили на 14 день домінантний фолікул — ви повинні розуміти, що цей фолікул дозрів не за 2 тижні! Він зрів майже 200 днів.

  • У природному циклі у жінки виростає 1, дуже рідко 2 домінанти фолікула. Але! Претендентів набагато більше, але так задумано, що нам більше одного плоду не потрібно, тому виросте лише один, а гине ще не один десяток фолікулів, які могли б стати, але так і не стали домінантними, вони просто загинули — зазнали атрезії.

10 фактів про ваші яєчники

  • Стимуляція овуляції під час проходження процедури ЕКЗ не виснажує запас яйцеклітин. Зворотне можуть говорити, тільки ті люди, які нічого не знають про фолікулогенез.

Яйцеклітини, які “стимулюються”, все одно б “померли” протягом природного циклу цього місяця. Фолікули, які не пройшли перші 2-і стадії росту, не чутливі до дії препаратів, що використовуються для стимуляції овуляції, а ті, які вже чутливі, все одно гинуть або стають домінантними, незалежно від якихось факторів/препаратів.

Стимуляція овуляції не виснажує оваріальний резерв і наближає клімакс. Це не правда.

  • Фолікулогенез – безперервний процес, а отже, у будь-який час яєчники містять фолікули на різних стадіях розвитку.

Більшість фолікулів “вмирає” і ніколи не завершує весь цикл розвитку. Навіть якщо овуляція не відбувається (вагітність, лактація, СПКЯ та інші), яйцеклітини не “заощаджуються”. Вони все одно гинуть, тому що процес фолікулогенезу безперервний, автономен і його не можна зупинити. Єдиний спосіб зберегти яйцеклітини – кріоконсервація ооцитів, тобто їх “заморожування”. У живому організмі жінки це зробити неможливо.

  • Ваші яйцеклітини старіють так само, як і ви. Після 35 років вони мають набагато більше хромосомних аномалій. Частота настання вагітностей знижується, а частота викиднів – збільшується. Також якщо ви палите, менопауза настане на 1-4 роки раніше. Компоненти сигаретного диму викликають окислювальний стрес та пошкодження ДНК фолікулів яєчника, причому навіть внутрішньоутробно.

Якщо мама курить під час вагітності дівчинкою, можуть пошкоджуватись її яєчники, у дитини передчасної менопаузи у дорослому віці. На жаль, як тільки яйцеклітина старіє або псується – її неможливо відновити.

  • Жодних препаратів, що покращують якість яйцеклітин, не існує. Вони допомагають фірмі-виробнику, але не вам. Це безсовісний бізнес, заробляння грошей на зневірених і довірливих жінок.

Намагалися це зробити навіть за допомогою Віагри, але жодного позитивного ефекту не було продемонстровано.

  • Яйцеклітини мають дуже короткий термін життя. Як тільки яйцеклітина залишає яєчник (відбувається овуляція), вона житиме лише близько 12-24 годин. Ось чому час має вирішальне значення, якщо ви намагаєтесь завагітніти.
  • Вони дуже ніжні та їх не можна просто заморозити, вони будуть пошкоджені кристалами льоду. Тому при заморожуванні яйцеклітин (або ембріонів) використовується спеціальна методика миттєвого заморожування, за якої кристали льоду не встигають утворитися.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *