Як захистити зір під час роботи за комп’ютером

0 комментариев

Тривале перебування у мерехтливого монітора призводить до негативних наслідків для очей: сухості, втоми, почервоніння та печіння. Якщо нічого з цим не робити, то є високий ризик погіршення зору. Як уберегти свої очі від згубного впливу екрану, читай у статті. І відразу ж застосовуй на практиці!

Як захистити зір під час роботи за комп'ютером

Чому очі втомлюються?

Яскравий монітор протягом тривалого часу концентрує всю увагу на собі, не даючи погляду перейти. Очі перебувають у постійному напрузі, якого виникає при зчитуванні інформації з паперу. Внаслідок цього в очах порушується кровообіг, відбувається дефіцит кисню. Щоб його компенсувати, судини розширюються і лопаються, очі червоніють. А у довгостроковій перспективі це може привезти до короткозорості. Що робити?

Правильно організуй робоче місце – комп’ютер повинен розташовуватися ліворуч або праворуч від вікна, щоб денне світло падало збоку монітора. За потреби закрий вікна шторами або жалюзі. Екран повинен бути трохи нижче рівня очей, уникай відблисків на моніторі. Оптимальна відстань від очей до монітора – 50-60 сантиметрів.

Стеж за чистотою екрану, регулярно протирай його від жирних плям і пилу серветками, що не залишають розлучень.

Дай очам відпочити. Через кожні 40 хвилин роби перерву на 10-15 хвилин. Наприклад, подивися в далечінь у вікно, вийди на вулицю, походь по квартирі. За цей час можна встигнути зробити кілька вправ для очей (кругові рухи, перемикання погляду з близьких предметів на далекі, масаж очей тощо).

Як захистити зір під час роботи за комп'ютером

Пий більше води і не забувай моргати, щоб зволожити слизову оболонку і запобігти розвитку синдрому сухого ока.

Придбати спеціальні окуляри для комп’ютера із захисним покриттям від шкідливого впливу випромінювань. Вони поглинають відображення від екрану та покращують контрастність зображення, зменшуючи навантаження на очі.

Використовуй зволожуючі краплі для очей. Вони підійдуть тим, хто під час роботи за комп’ютером страждає від відчуття піску в очах. Краплі заповнять баланс рідини на поверхні ока та усунуть дискомфорт.

One Reply to “Як захистити зір під час роботи за комп’ютером”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *